Wybielanie zębów

Wybielanie zębów

Lekarze stomatolodzy dążą nie tylko do wyleczenia wszystkich zębów, czy odtworzenia utraconej funkcji żucia i mowy, ale także do przywrócenia estetyki – czyli pięknego, naturalnego uśmiechu. Zadbane i białe zęby, to niewątpliwie wizytówka człowieka! Osiągnięcie tego celu jest możliwe stosując wybielanie zębów.

Pierwszym krokiem jest konsultacja z lekarzem, wykonanie badania jamy ustnej, poznanie technik wybielania- ich zalet i wad oraz zasad, jakich trzeba przestrzegać po zakończeniu zabiegu, aby utrzymać efekt przez długi czas. Ważne jest, aby zaraz po wybielaniu unikać barwiących pokarmów i napoi. W tym okresie należy stosować tzw. białą dietę.
Przed zabiegiem należy wyleczyć wszystkie ubytki i usunąć zalegający na zębach kamień i osad. Następnie możemy przystąpić do wybielania zębów. Mamy do wyboru dwie metody:
– wybielanie jednowizytowe – wizyta trwa ok. 1,5h, lekarz stosuje środek wybielający o dużym stężeniu, dzięki czemu efekt widoczny jest od razu
-wybielanie nakładkowe – na podstawie pobranego wycisku, technik wykonuje dla pacjenta indywidualne nakładki wybielające. Pacjent sam aplikuje preparat wybielający do nakładek i użytkuje je najczęściej w nocy, przez ok. 1-2 tygodnie.
Wybielanie jest także możliwe w przypadku przebarwienia jednego zęba – zęba, który w przeszłości był leczony kanałowo.