Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca – Pedodoncja

Dzieci są ważnymi pacjentami w gabinecie stomatologa. Poprzez odpowiednie podejście można je zachęcić do dbania o zęby. Dlatego też nasi dentyści dokładają wszelkich starań, aby dzieci polubiły wizyty stomatologiczne. Pierwsza wizyta powinna się odbyć w wieku 18-20 miesiąca życia dziecka i być wizytą adaptacyjna. Jest to odpowiedni czas, aby dziecko w formie zabawy poznało gabinet stomatologiczny, fotel, sprzęt i zaprzyjaźniło się z lekarzem i asystentką stomatologiczną. Dopiero na kolejnych wizytach dziecko może być poddawane profilaktycznym zabiegom leczniczym.

Stomatologia dziecięca zajmuje się profilaktyką, diagnostyką i leczeniem chorób jamy ustnej u najmłodszych pacjentów. Ta dziedzina stomatologii została wyodrębniona ze względu na odmienną budowę zębów mlecznych i narządu żucia u dzieci, co wiąże się ze specyficznym postępowaniem i metodami leczenia. Bardzo ważne jest, żeby już od najmłodszych lat dzieci objęte były opieką stomatologiczną. To rodzice są za to odpowiedzialni i na nich spoczywa obowiązek zadbania o odpowiednie uzębienie malucha. Profilaktyka stomatologiczna u dzieci zaowocuje w przyszłości.
Leczenie zaniedbanych zębów u nastoletniego człowieka jest bardzo skomplikowane i kosztowne, dlatego lepiej pomóc dziecku uniknąć tego problemu. Dbamy o to, aby zabiegi odbywały się w przyjaznej, niestresującej atmosferze i były bezbolesne. Dlatego oferujemy możliwość leczenia małych pacjentów w sedacji wziewnej podtlenkiem azotu („gaz rozweselający”). Dokładamy wielu starań, aby wykształcić w młodych pacjentach pozytywny stosunek do wizyt w gabinecie.