Protetyka

zdjęcie 5

Protetyka

Białe równe, piękne zęby, to oznaka zdrowia i urody, nowoczesne zabiegi protetyczne, pozwolą przywrócić Państwu piękny uśmiech. Możemy zmienić kształt, kolor i ustawienie zębów, a także odtworzyć braki zębowe.
Stomatologia rozwija się w bardzo szybkim tempie. Obecnie lekarz stomatolog może otworzyć piękny uśmiech praktycznie w każdej sytuacji. Nowoczesna protetyka może za pomocą licówek lub koron wykonać korektę uzębienia lub odbudować pojedyncze zęby.
Licówki
Licówki są to cienkie porcelanowe płytki przymocowywane do odpowiednio przygotowanych powierzchni zębów. W tym przypadku stomatolog wykonuje niezwykle precyzyjną pracę. Licówki wykonywane są w laboratorium protetycznym na podstawie wycisku. Nawet zęby, które są mocno przebarwione, przechylone, cofnięte lub wychylone można zmienić w piękny, naturalny uśmiech.

Korony
Korony pełnoceramiczne oraz porcelanowe na podbudowie z tlenku cyrkonu czy metalu stosuje się w przypadku odbudowy zębów bardzo zniszczonych. Po zastosowaniu koron zęby wyglądają pięknie i zdrowo. Czasami przed okoronowaniem zębów istnieje konieczność wykonania leczenia kanałowego i odbudowy ich przy użyciu wkładu.

Mosty
Jeżeli pacjent ma braki w uzębieniu, można wykonać  mosty pełnoceramiczne lub mosty porcelanowe na podbudowie cyrkonowej lub metalowej.
Inlay’e i Onlay’e
W przypadku, gdy stomatolog musi zrekonstruować duże ubytki stosujemy Inlay’e i Onlay’e. Są to kompozytowe lub ceramiczne wypełnienia wykonywane w laboratorium na modelu uzyskanym z wycisku. Takie wypełnienie to gwarancja trwałości, która łączy w sobie estetykę i funkcjonalność.

Protezy
Jeśli brakuje większej ilości zębów wspaniały efekt uzyskamy stosując protezy szkieletowe bezklamrowe, utrzymujące się za pomocą zastosowanych zatrzasków protetycznych.