Radiologia i zdjęcia tomograficzne

orthofosCentrum Evadent2 dysponuje nowoczesnym sprzętem do wykonywania zdjęć rentgenowskich w dwóch i trzech wymiarach (tomografia stomatologiczna i pantomografia).
Posiadamy najnowszy model pantomografu ORTHOPHOS XG 3D Ready firmy SIRONA.
Ten aparat gwarantuje zdjęcia RTG zęba najwyższej jakości przy najniższej dawce promieniowania.

Największe zalety pantomografu to:
■ Automatyczny pomiar szerokości szczęki, trójpunktowa stabilizacja głowy i zaprogramowane parametry ekspozycji gwarantują optymalną jakość obrazu oraz wysoką powtarzalność zdjęć RTG zębów.
■ Zagryzak okluzyjny mierzy nachylenie płaszczyzny zgryzowej. Kierunek nachylenia widoczny jest na wyświetlaczu. Urządzenie zatrzymuje się automatycznie w pożądanej pozycji. Przez to eliminuje się ryzyko niewłaściwego pozycjonowania i konieczność ponownego wykonania zdjęcia.
■ Linie laserowe, kolorystycznie oznakowane zagryzaki oraz odpowiednie symbole na ekranie „Easypad" gwarantują prawidłowe pozycjonowanie. Cały proces uzyskania zdjęcia jest kontrolowany na ekranie dotykowym „Easypad" co daje dużą oszczędność czasu. Nie trzeba już wykonywać kolejnych zdjęć w wyniku nieprawidłowego ustawienia pacjenta.

radiologiaNajczęstsze zastosowania:
Trudne przypadki urazowe, pacjenci z anomaliami anatomicznymi czy nietypowe projekcje mogą zostać szybko i wiarygodnie zobrazowane za pomocą zaawansowanych programów pantomograficznych.
Zdjęcia bez artefaktów, ze stałym powiększeniem lub poszerzoną warstwą w odcinku przednim – to niektóre z szerokiego spektrum programów ORTHOPHOS XG 3DReady.

W celu wykonania zdjęcia RTG zęba, zapraszamy do kontaktu.

 

stomatologia-zachowawcza
endodoncja
implantologia
chirurgia
protetyka
stomatologia-dziecieca
wybielanie
radiologia
ortodoncja
cad-cam

Facebook

Google Plus