Stomatologia i protetyka

protetykaBiałe równe, piękne zęby, to oznaka zdrowia i urody, nowoczesne zabiegi protetyczne, pozwolą przywrócić Państwu piękny uśmiech. Możemy zmienić kształt, kolor i ustawienie zębów a także odtworzyć braki zębowe.


Stomatologia rozwija się w bardzo szybkim tempie. Obecnie lekarz stomatolog może otworzyć piękny uśmiech praktycznie w każdej sytuacji. Nowoczesna protetyka może za pomocą licówek lub koron wykonać korektę uzębienia lub odbudować pojedyncze zęby.

  

Licówki
Licówki są to cienkie porcelanowe płytki przymocowywane do odpowiednio przygotowanych powierzchni zębów. W tym przypadku stomatolog wykonuje niezwykle precyzyjną pracę. Licówki wykonywane są w laboratorium protetycznym na podstawie wycisku. Nawet zęby, które są mocno przebarwione, przechylone, cofnięte lub wychylone można zmienić w piękny, naturalny uśmiech.

licowki

Korony
Korony pełnoceramiczne oraz porcelanowe na metalu (stali lub złocie) stosuje się w przypadku zębów bardzo zniszczonych. Po zastosowaniu koron zęby wyglądają pięknie i zdrowo. Istnieje także możliwość zastosowania cementowego wkładu wewnątrz korzenia. Zabieg ten stasuje się w przypadku zębów martwych lub bardzo zniszczonych. Wkłady można wykonać z różnych materiałów, takich jak włókno szklane z kompozytem czy metal. Tak wzmocniony ząb można pokryć odpowiednio dobraną koroną.

korony

Mosty
Jeżeli pacjent ma braki w uzębieniu, można wykonać  mosty pełnoceramiczne, mosty porcelanowe na podbudowie cyrkonowej lub metalowej.

mostymosty-3

 

Inlay'e i Onlay'e
W przypadku gdy stomatolog musi zrekonstruować duże ubytki stosujemy Inlay'e i Onlay'e, kompozytowe lub ceramiczne wypełnienia wykonywane w laboratorium na modelu uzyskanym z wycisku. Takie wypełnienie to gwarancja trwałości, łączy ono w sobie estetykę i dokładność wykonania.

inlay 

Protezy
Jeśli brakuje Państwu większej ilości zębów wspaniały efekt uzyskamy stosując protezy szkieletowe bezklamrowe. Nawet w przypadku całkowitego braku zębów piękny komfortowy uśmiech zapewnią protezy akrylowe typu overdenture oraz systemy miniimplantów.

protezy

 

stomatologia-zachowawcza
endodoncja
implantologia
chirurgia
protetyka
stomatologia-dziecieca
wybielanie
radiologia
ortodoncja
cad-cam

Facebook

Google Plus